13.04.2017, Utorok

Prešov hostí medzinárodný mládežnícky turnaj OneHockey

Medzinárodné uznávaný hokejový turnaj OneHockey bude mať na Slovensku svoju európsku premiéru. Prešovská ICE Aréna sa stane od 14. do 17. apríla dejiskom zápasov siedmich tímov do 16 rokov z piatich krajín sveta. Súťaže v rámci OneHockey sú známe ako najatraktívnejšie, najvzrušujúcejšie a najlepšie organizované turnaje v Amerike a pravidelne pútajú pozornosť množstva skautov. Slávnostné otvorenie podujatia svetového významu je v Prešove naplánované na štvrtok, 13. apríla o 20:00 aj za prítomnosti šéfa združenia OneHockey Sebastiana Fortiera, Sami Sumkina direktora pre OneHockey Europu a Pavla Čobirku direktora pre OneHockey Eastern Europe. Turnaj sa odohrá aj v dvoch košických hokejových halách Crow Arena a Aréne Sršňov.

V minulosti sa na turnajoch OneHockey predstavili aj súčasné hviezdy svetového hokeja ako Auston Matthews, Johnny Gaudreau, Nathan MacKinnon alebo tiež aj slovenský reprezentant Marko Daňo. Metropola Šariša bude hostiť dohromady 24 súťažných stretnutí, pričom v ICE Aréne sa odohrajú okrem všetkých zápasov kategórie do 16 rokov aj finálové stretnutia hráčov narodených v roku 2004 a tiež 2005. Celkovo sa turnaja zúčastní 15 klubov z USA, Fínska, Poľska, Bieloruska, Estónska a Slovenska.

Na turnaji OneHockey sa v  (14. - 17. apríl 2017) sa predstavia tímy:

Ice Aréna Prešov

Kategória U16: