28.02.2017, Utorok

Nešťastná prehra na Záhorí, dve tretiny sme boli lepším tímom

Naši hokejisti nastúpili v utorok na tretí semifinálový duel proti Skalici. Na Záhorí nezačali práve najlepšie, v prvej tretine boli domáci lepším tímom, mali niekoľko dobrých príležitostí a v 17. minúte išli vďaka trestnému strieľaniu do vedenia. V druhom dejstve sa obraz hry zmenil, naši mali jasne navrch, vyrovnali a mali aj niekoľko vyložených príležitostí na strelenie ďalších gólov. Pomer striel 18:4 v náš prospech hovoril jasnou rečou. V tretej tretine sa vyčkávalo na chyby, boli sme naďalej aktívnejší a do gólových šancí sa dostal Bylina, Abdul či dvakrát Jokeľ. Pred koncom riadneho hracieho času sme však išli do oslabenia, ktoré v predĺžení Skalica využila vo víťazný gól. Zajtra budeme mať nôž na krku, no túžime vyhrať, vrátiť sériu do Prešova a postúpiť do finále.

HK Skalica – HC Prešov Penguins 2:1pp (1:0, 0:1, 0:0, 1:0)

Góly: 19. Kňazev (t.s.), 62. Škápik (Vaškovič, Vereš) – 24. Jokeľ (Šimčák).
Diváci: 3145.

Skalica: R. Petrík – Škápik, P. Horváth, Kukliš, Drahorád, Mikéska, Pavešic, Hílek – Ľ. Vaškovič, R. Vereš, Š. Petráš – Hluch, Kučera, Kňazev – P. Kotzman, Brodek, R. Dvonč – A. Kotzman, Mi. Romančík, Janáč – Smetana.

Prešov: L. Gavalier – Hopkovič, Novický, B. Cvengroš, Valečko, Michalčin, Šaršok, Madový – M. Kokavec, J. Prokop, Chalupa – Jokeľ, Šimčák, Abdul – Solomončak, Bylina, M. Baláž – Mikolášek, L. Klíma, A. Lipovský – Ferenc.