25.02.2017, Sobota

Odplata so Skalicou úspešná, vyrovnávame semifinálovú sériu

Naši hokejisti zvládli mimoriadny dôležitý druhý semifinálový zápas proti Skalici a vyrovnali stav série. Už od začiatku sme sa snažili o úvodný gól, ktorý prišiel až v 18. minúte z hokejky Michalčina. Hral sa bojovný hokej z oboch strán, o zvýšenie nášho vedenia sa postaral Baláž. V tretej tretine Skalica znížila, no stav 1:2 dlho netrval a Bylina zvýšil. Hostia potom znervózneli a zaplnená ICE Aréna videla na ľade aj poriadnu mastenicu. Záver stretnutia bol poriadne emotívny a viac sa vylučovalo ako hralo. Nakoniec sa prešovský divák mohol tešiť zo zaslúženej výhry. Ďakujeme fanúšikom za, už tradične, vynikajúcu atmosféru a návštevu, ktorá nás opäť veľmi potešila.

HC Prešov Penguins – HK Skalica 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)    stav série: 1:1

Góly: 18. Michalčin, 30. Baláž (Michalčin, Abdul), 52. Bylina (Solomončak) – 46. Vaškovič (Škápik)

Prešov: L. Gavalier – Hopkovič, Novický, Valečko, Madový, Kubát, Michalčin, B. Cvengroš, Šaršok – Kokavec, Prokop, A. Lipovský – Jokeľ, Šimčák, Abdul – Solomončak, Bylina, Baláž – Mikolášek, L. Klíma, Chalupa.

Skalica: R. Petrík – Škápik, P. Horváth, Kukliš, Drahorád, Mikéska, Pavešic, Smetana, Hílek – Ľ. Vaškovič, R. Vereš, Š. Petráš – Hluch, Kučera, Kňazev – P. Kotzman, Brodek, R. Dvonč – A. Kotzman, Mi. Romančík, Janáč.

Naši začali podľa očakávania aktívnejšie, no zastavilo ich oslabenia. Práve v ňom ale mal gól na hokejke Baláž. Na našich bolo bádať veľkú snahu, lenže Skaličania pozorne bránili a vyrážali do nebezpečných brejkov. V presilovke mal v 10. minúte dobrú príležitosť Mikolášek. Náš tím sa potom ťažko dostával do pásma, Skaličania rovnako ako v prvom zápase bojovali o každý puk. V početnej výhode mohol poslať hostí do vedenia Petráš. Na opačnej strane spálil šancu Šimčák. Až v 18. minúte počas výhody trafil puk pomedzi betóny brankára Michalčin – 1:0. Päť sekúnd pred prvou sirénou ešte nebezpečne napriahol Škápik, no vyrovnania sa nedočkal.

Druhá tretina mala pomalší rozbeh. V 25. minúte mal po našej chybe veľkú šancu Dvonč, no nedal. Hra sa vyrovnala a Skaličania začali viac útočiť. Vybojovali si aj presilovku, v ktorej síce unikol Prokop, avšak netrafil bránku. Nebezpeční boli potom hostia. Chyba pri striedaní ich ale obrala o cenné sekundy presilovky a navyše v hre 4 na 4 inkasovali z hokejky Baláža – vyhrávali sme 2:0. Následne v oslabení išla Skalica do prečíslenia, Alexander Kotzman sa ale ulakomil a nedal. Hostia ešte zvýšili na obrátkach a v 35. minúte vytiahol Gavalier ďalší dôležitý zákrok proti Verešovi. V závere mohol zvýšiť naše vedenie Klíma, stav sa však nemenil.

Posledné dejstvo sme začali lepšie, získali sme presilovku a na jej konci sme mali veľký tlak pred Petríkom. Početnú výhodu si onedlho zahrali aj Záhoráci a hneď na úvod ju okorenila potyčka Abdula s Mikéskom. Potom prišlo zníženie z hokejky Vaškoviča, no Skalicu pribrzdlo oslabenie. Našii v ňom neboli nebezpeční, až potom Mikolášek rozjasal tribúny, avšak trafil len bočnú sieť. V 52. minúte sa už plný štadión tešil oprávnene po úspešnom brejku Bylinu. Hneď na to sme mohli zvýšiť svoj náskok a Skalica si vzala oddychový čas. Výsledkom bola zvýšená agresivita, keď sa do seba pustili Pavol Kotzman s Jokeľom. Výsledkom bola zvýšená agresivita, keď sa do seba pustili Pavol Kotzman s Jokeľom. Po Jokeľovi bol ďalším zloženým hráčom Kokavec, no nevylučovalo sa. Naši sa snažili držať puk ďaleko od svojej bránky, čo sa im darilo a dve minúty pred koncom získal presilovku 5 na 3. Skalica znervóznela a na ľade sa strhla poriadna mastenica.