24.02.2017, Piatok

Napriek snahe nám prvé semifinále nevyšlo, zajtra budeme chcieť sériu vyrovnať

Našim hokejistom nevyšiel vstup do semifinále ideálne. Hoci sme súpera zasypali už v prvej tretine množstvom striel, gólovo sme sa nepresadili. Skaličania kazili hru, hrali na brejky a ich hra slávila úspech. Naši museli v tretej tretine doťahovať dvakrát dvojgólové manko, podarilo sa im vyrovnať, no po diskutabilnej presilovke o dvoch hráčov išla znova do vedenia Skalica a ďalšími dvoma gólmi rozhodla o svojom víťazstve. Dnes sa nám nedarilo, hráči však bojovali a zaslúžia si poklonu tak ako aj diváci, ktorí nás podporovali počas celého stretnutia. Zajtra je tu nový deň a ďalší zápas. Veríme, že nás opäť podporili v podobnom počte ako dnes.

HC Prešov Penguins – HK Skalica 3:6 (0:0, 0:1, 3:5)

Góly: 45. Baláž (Mikolášek), 47. Klíma (Prokop, Obšut), 50. Abdul (Jokeľ)  –  20. Vaškovič (Petráš), 42. Dvonč (P. Kotzman, Brodek), 46. Vereš, 56. Kučera (Kňazev, Škápik), 58. Kňazev (Drahorád), 60. Drahorád.

Prešov: L. Gavalier – Obšut, Novický, Valečko, Hopkovič, Kubát, Michalčin, B. Cvengroš, Šaršok – Kokavec, Prokop, A. Lipovský – Jokeľ, Šimčák, Abdul – Solomončak, Bylina, Baláž – Mikolášek, L. Klíma, Chalupa.

Skalica: R. Petrík – Škápik, P. Horváth, Kukliš, Drahorád, Mikéska, Pavešic, Smetana, Hílek – Ľ. Vaškovič, R. Vereš, Š. Petráš – Hluch, Kučera, Kňazev – P. Kotzman, Brodek, R. Dvonč – A. Kotzman, Mi. Romančík, Janáč.

Zápas sa začal opartnejšie, viac aktivity smerom dopredu vyvýjali naši. Prvú veľkú šancu mala v 7. minúte naša prvá formácia. O minútu na to vychytal Bylinu Petrík. Naši dostávali súpera pod tlak, no ten sa úspešne bránil a hrozil z brejkov. V 12. minúte mal úvodný gól na hokejke aj Skaličan Dvonč. Naši sa potom nevedeli dostať do vážnejšej šance. V 20. minúte zahodil obrovskú príležitosť na gól Bylina a tak bol stav po prvej tretine bezgólový.

Už po 20 sekundách druhej tretiny poslal Skalicu do vedenia Vaškovič. O vyrovnanie sa mohol okamžite postarať Šimčák. Záhoráci ale stále viac vystrkovali rožky. Náš tím sa snažil o tlak, no Skaličania na čele s dobre chytajúcim Petríkom pozorne bránili. V 30. minúte náš Skalica zatlačila a Janáč poriadne preveril Gavaliera. Počas oslabenia sa navyše dostal do brejku Hluch a jeho strelu brankár aj s trochou šťastia chytil. Naši hráči sa trápili, Skalica skôr kazila hokej a hra sa kúskovala, čomu prispel aj rozhodca. V závere mali ešte domáci presilovkový tlak, no gól nedali.

Posledné dejstvo sme načali presilovkou, ktorú sme ale nevyužili a Skaličania zásluhou Dvonča zvýšili svoje vedenie. Poriadne zaplnený štadión sa prvýkrát mohol tešiť v 45. minúte, keď Baláž prepálil brankára a znížil. Stav 1:2 netrval dlho, Vereš na trikrát pretlačil puk a vrátil Skalici dvojgólové vedenie. Vrece s gólmi sa akoby roztrhlo, domáci v 47. minúte počas presilovky znížili a v 50. minúte prešovský zimák poriadne zaburácal po vyrovnaní Abdula. Onedlho sme hrali presilovku 5 na 3, no nič vážne sme nevymysleli. Až po nej nepremenil dobrú šancu Prokop. Potom si aj hostia zahrali v dvojnásobnej prevahe a boli úspešní, keď pomedzi betóny prepálil Kučera. Na 5:3 dal v nájazde na bránku Kňazev a bolo rozhodnuté. Dve minúty pred koncom sme ešte odvolali brankára, mali šance, rozhodca nám neodpísal presilovku a o víťazstve Záhorákov rozhodol strelou do prázdnej brány Drahorád.

Prehľad udalostí
 • Po
 • Ut
 • St
 • Št
 • Pi
 • So
 • Ne
 •  
 •  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 •  
 •  
 •  
Sme pripravení bojovať!