15.02.2017, Streda

Sme krok od semifinále, doma sme nezaváhali a sériu vedieme 2:0

Naši hokejisti zvládli aj druhý štvrťfinálový zápas, keď zlepšili svoj výkon zo včera a súpera zdolali výsledkom 6:1. Ten mohol byť omnoho vyšší, keby nebolo výborného Kompasa v bránke hostí. Už v prvej tretine sme Považanom jasne ukázali, kto je pánom na ľade a v prostrednom dejstve sme mali množstvo ďalších príležitostí. V závere sme už len potvrdili, kto bol pánom na ľade a za skvelého povzbudzovania a mexických vĺn sa nám podarilo zvýšiť stav série na 2:0. V Považskej Bystrici budeme mať v sobotu prvú možnosť ukončiť sériu a potvrdiť postup do semifinále. Držte nám prsty.

HC Prešov Penguins – HK 95 Považská Bystrica 6:1 (1:0, 2:1, 3:0)

Góly: 8. Jokeľ (Abdul), 15. Kokavec (Prokop), 28. Mikolášek (Solomončak), 52. Kokavec (Chalupa, Šimčák), 57. Šimčák (Abdul, Baláž), 60. Abdul (Kokavec, Šimčák) – 40. Hriňa (Kubiš, Stanislav).

Diváci: 1928.

Prešov: L. Gavalier – Obšut, Novický, Kubát, Valečko, B. Cvengroš, Šaršok, Madový, Michalčin – M. Kokavec, J. Prokop, M. Baláž – Jokeľ, Šimčák, Abdul – Solomončak, Bylina, Mikolášek – Chalupa, Pulščák, Ferenc.

Považská Bystrica: E. Kompas – Palovič, Hriňa, S. Prášek, Jar. Niník, Majerčík, Kleinedler – J. Pardavý ml., J. Zlocha ml., D. Trenčan – M. Dolinajec, Kubiš, Paleček – Stanislav, Koleda, L. Dolinajec – L. Bednár.

Naši si už po 10 sekundách vybojovali presilovku, v ktorej nepremenil veľkú šancu Abdul. Ďalšiu sľubnu príležitosť mal v 6. minúte Solomončak, keď naši zatlačili súpera do pásma. Prvý gól prišiel v 8. minúte, keď Abdul využil chybu súpera a voľný Jokeľ nás poslal do vedenia. Naďalej sme boli aktívnejší, snažili sa útočiť a vytvárali si tlak pred Kompasov. Brankár hostí sa však rozchytal. Prešovskí „Tučniaci“ mali v 15. minúte presilovku 5 na 3, ktorú využil tvrdou strelou Kokavec – 2:0. Počas presilovky 5 na 4 mohlo byť 3:0, no Jokeľ neusmernil puk do prázdnej brány. Považania neboli tak nebezpeční ako včera a robili zbytočné fauly. So stavom 0:2 mohli byť pri našej aktivite po prvej tretine viac než spokojní.

Druhá tretina začala presilovkou hostí a tyčkou Práška, na ktorú reagoval dvoma šancami v oslabení Jokeľ. Kompas sa opäť predviedol a v 25. minúte vychytal tutovky Solomončaka aj Pulščáka. O minútu na to nastrelil tyčku Baláž a náš tlak sa stupňoval. Do gólu vyústil v 28. minúte vďaka strele Mikoláška. Náš tím búšil do súpera, ktorý zrazu z ničoho nič zaútočil a Milan Dolinajec v nájazde stroskotal na Gavalierovi. Naši potom pokračovali v dobrej hre a Kompas mal pri tyčke Obšuta kus šťastia. „Panteri“ hoci takmer nič neukázali, v závere tretiny mali presilovku 5 na 3 a Hriňa znížil.

Pokračujúcu presilovku 5 na 4 v poslednej dvadsaťminútovke Považská nevyužila. Naši hráči pokračovali v ofenzívnej hre a Považania začali byť nervózni. Po našom faule reagoval Trenčan úderom do Jokeľa a začala sa poriadna pästná výmena. Považská Bystrica nás v presilovke zatlačila a zníženie mal na hokejke Kubiš. Potom sa už znova hralo na jednu bránku a ďalšiu z plejády šancí nedal Baláž. Až v 52. minúte to padlo Kokavcovi – 4:1. Hostia strácali sily a zdalo sa, akoby Šarišania hrali presilovku. Náš tlak vyústil v 57. minúte k piatemu gólu z hokejky Šimčáka. To už Bystričania rezignovali a na 6:1 dal po krásnej akcii Abdul. Vyhrali sme aj druhý štvrťfinálový zápas a sériu vedieme 2:0.

Prehľad udalostí
 • Po
 • Ut
 • St
 • Št
 • Pi
 • So
 • Ne
 •  
 •  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 •  
 •  
 •  
Sme pripravení bojovať!