14.02.2017, Utorok

Náročný vstup do play-off sme zvládli, vyhrávame prvý zápas!

Naši hokejisti zvládli veľmi náročný štart do tohtoročného prvoligového play-off. Pred znova krásne zaplneným štadiónom sme sa v dobrej atmosfére dlho trápili. Skóre otvoril až v polovici zápasu Abdul, no hostia naďalej živli svoje šance a vystrkovali rožky. Rozhodnutie priniesli až posledné minúty tretej tretiny, v ktorej zvýšil postupne Šimčák a Abdul na konečných 3:0. Považská Bystrica ukázala, že nebude ľahkým protivníkom, no napriek tomu sme dokázali svoju kvalitu, zabojovali sme a aj keď sa nám nedarilo podľa predstáv, víťazstvo je naše! Ďakujeme vám za podporu a tešíme sa na vás už zajtra.

HC Prešov Penguins – HK 95 Považská Bystrica 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

Góly: 28. Abdul (Obšut, Jokeľ), 55. Šimčák (Prokop, Jokeľ), 57. Abdul (Prokop, Jokeľ).

Prešov: L. Gavalier – Obšut, Novický, Kubát, Valečko, B. Cvengroš, Šaršok, Madový, Michalčin – M. Kokavec, J. Prokop, Chalupa – Jokeľ, Šimčák, Abdul – Solomončak, Bylina, Mikolášek – M. Baláž, Pulščák, Ferenc.

Považská Bystrica: E. Kompas – Palovič, Hriňa, Jar. Niník, Koleda, Majerčík, Kleinedler, S. Prášek – Paleček, J. Zlocha ml., D. Trenčan – L. Dolinajec, Kubiš, M. Dolinajec – Stanislav, Švantner, L. Bednár.

Naši síce začali aktívnejšie, no hostia vystrkovali rožky. Počas vlastnej presilovky však urobil chybu hosťujúci Kompas a takmer to potrestal Abdul. Naši sa zbytočnými faulami obrali o čas v útoku a trápili sa. Až v 11. minúte predviedol pekný únik Chalupa, no ani na dvakrát nedal. Považská Bystrica hrala nepríjemne v obrane a vyrážala do sľubnych brejkov. V 15. minúte sa dostal do nebezpečnej šance Michal Doljanec a tyčku nastrelil Kubiš. Na opačnej strane mieril do konštrukcie brány Pulščák. Kompas sa rozchytal a chytil aj tutovku Obšuta. Tlak sa nám na konci tretiny využiť nepodarilo.

Vedeli sme, že musia pridať a po minúte a pol hry nedal v čistej šanci Šimčák a neskôr ani Pulščák. Považská sa pripomenula akciou Kubiša. Hra sa chvíľku kúskovala a až v 28. minúte sa náš tím dočkal gólu, keď rýchly útok zakončil blafákom Abdul. Vyrovnať mohol o pár minút Kubiš, no sám pred bránou prestrelil. Naši reagovali tlakom, získali presilovku a Kompas sa v bránke obracal. Boli sme hokejovejší, no z Považanov bolo cítiť veľkú snahu.

Začiatok tretej tretiny bol v znamení nepresností. Naši chlapci dobýjali bránku súpera, avšak Kompas chytal výborne. V 46. minúte netrafil počas presilovky prázdnu bránu Bylina. O dve minúty najprv nedal Prokop a na druhej strane zvonila za Gavalierom tyčka. „Panteri“ naďalej živili nádej na predĺženie a snažili sa čo im sily stačili. Nám akoby zápas nesadol a ani zo Šimčákovej superšance gól nepadol. Až v 55. minúte zvýšil na 2:0 strelou zprvej práve Šimčák. Onedlho stanovil na 3:0 Abdul a bolo vymaľované. Naši si ešte vytvorili v závere tlak, no ďalší gól nepridali. Po dramatickom sme zvládli prvý zápas série.