11.02.2017, Sobota

Pred play-off sme získali košického obrancu a beka z Michaloviec

Náš tím sa pred play-off posilnil o dvojicu nových obrancov. Po zranení Ladislava Hopkoviča sme mali k dispozícii len šesť bekov a preto bolo potrebné získať nové posily. Z Michaloviec prišiel skúsený Zoltán Kubát a ďalšou novou tvárou v prešovskom tíme je mladý Christán Michalčin z extraligových Košíc. Obaja budú k dispozícii už v najbližšom domácom zápase, ktorý odohráme v utorok proti Považskej Bystrici. Držíme im prsty a veríme, že sa im u nás bude dariť.

Zoltán Kubát je rodák z Kežmarku, kde si zahral aj extraligu. Okrem iného pôsobil v minulosti tiež v Poprade. Robustný 33-ročný bek si vyskúšal aj angažmán vo Francúzsku, šesť sezón strávil v Poľsku, odkiaľ sa potom vrátil na Slovensku. Posledné štyri roky nastupoval za michalovskú Duklu, kde patril k najproduktívnejším obrancom.

Mladý Christián Michalčin má iba 20 rokov, no prvý štart za extraligové Košice si pripísal už pred dvoma sezónami. Vlani pridal aj ďalší, zahral si tiež v prvoligovom Humennom a projekte HK Orange 20. Túto sezónu odštartoval v Košiciach, za ktoré odohral 19 stretnutí a následne putoval na hosťovanie do Martina, kde pridal ďalších 9 extraligových štartov. Dohromady v nich nazbieral štyri asistencie. Na dva zápasy sa ukázal aj v našom tíme.

Foto: Jakub Homoľa