10.02.2017, Piatok

Fantastická bodka za víťazstvom v základnej časti proti Topoľčanom

Naši hokejisti sa víťazne lúčia s najúspešnejšou základnou časťou za posledných trinásť rokov. Tú sa im podarilo vyhrať pred Detvou a Michalovcami, vo štvrťfinále sa tak stretnú s ôsmou Považskou Bystricou. Rozlúčka s Topoľčanmi bola úspešná a hoci hostia ešte hrali o štvrté miesto, naši dokázali svoju kvalitu a s prehľadom ich porazili. Ďalším hetrikom sa prezentoval náš najproduktávnejší hráč Oliver Jokeľ. Našim chlapcom ešte raz blahoželáme k víťazstvu v základnej časti a už sa tešíme na play-off. Fanúšikom ďakujeme za opäť skvelú atmosféru dnes aj počas celej základnej časti. Veríme, že nás podporíte v čo najväčšom počte aj počas play-off.

HC Prešov Penguins – HC Topoľčany 6:2 (1:1, 2:0, 3:1)

Góly: 13. Abdul (Jokeľ, Cvengroš), 36. Jokeľ (Abdul), 40. Jokeľ (Cvengroš), 43. Bylina (Pulščák), 52. Jokeľ (Abdul, Šimčák), 60. Abdul (Šimčák, Jokeľ) – 12. Laššo. 58. Šťastný (Duran, Laššo).

Diváci: 1212.

Prešov: Gavalier – Obšut, Novický, B. Cvengroš, Valečko, Šaršok, Madový – Chalupa, Prokop, Baláž – Abdul, Šimčák, Jokeľ – Mikolášek, Bylina, Solomončak – Ferenc, Pulščák, P. Horváth – Kokavec.

Topoľčany:  J. Račko (41. Kutej) – Ďurčo, Hain, Hručík, Ficel, Nitriansky, Bystričan, Duran – Kluka, Kalináč, Podstavek – Prignac, Dobrý, Tábi – J. Hudec, Laššo, Šťastný – Šuba, Klenko, Ju. Gašparovič.

Náš tím začal zápas lepšie a už v 2. minúte mohol otvoriť skóre z dorážky Jokeľ. Hra mala rýchly spád a prerušení bolo len minimum. Našu aktivitu prerušilo až vylúčenie. To však Topoľčany nevyužili a onedlho získali početnú výhodu aj Prešovčania. Najprv Prokop krásne prešiel obranou súpera až spadol, no rozhodca faul nepískal a z brejku poslal hostí do vedenia Laššo. Onedlho však dokázal vyrovnať z dorážky Abdul. V ďalšej presilovke mal veľkú šancu Podstaveku a po nej aj Nitriansky. Počas tretej presilovky zmazal Gavalier Kluku a na ľade sa chvíľu iskrilo. Stav sa do prestávky nezmenil.

Na začiatku druhej tretiny sme zatlačili súpera, no Račka sme poriadne nepreverili. Až v 25. minúte mal dva dobré pokusy Šaršok. Hra mala dobré tempo, hostia nezaháľali a taktiež zaútočili. V 29. minúte sa dostali ku trom sľubným strelám, avšak v bránke neskončili. Na druhej strane mohol nás mohol poslať v 32. minúte do vedenia Obšut a hneď na to aj Abdul. V 34. minúte sa už Mikolášek tešil, no trafil len bočnú sieť. Bystričan naopak nastrelil tyčku. Hokej sa divákom páčil a našim sa na ich radosť dostali gólom Jokeľa do vedenia 2:1. Onedlho mohlo byť 2:2, Laššov teč ale len lízol konštrukciu brány. Topoľčany sa snažili vyrovnať a blízko k tomu mal Podstavek. Zabŕzdil ich ale zbytočný faul a Jokeľ ho tečom využil na zvýšenie vedenia.

Naši začali posledné dejstvo tlakom, ktoré v 43. minúte využil na gól Bylina – 4:1. Topoľčany sa nevedeli dostať dopredu a útočili naši. Hostia boli v kŕči a Gavaliera ohrozovali len veľmi sporadicky. Navyše náš tím v 52. minúte nádhernou akciou v presilovke stanovil už na 5:1 a z hetriku sa tešil Jokeľ. Topoľčany neznížili ani v 41 sekundovej presilovke 5 na 3. V oslabení 5 na 4 sa dostal do nájazdu Kokavec, prešiel Nitrianskeho a tesne netrafil. S obrancom hostí sa následne pustil do krátkej potyčky. „Žochári“ znížili až príliš neskoro, v 58. minúte upravil na 2:5 Šťastný. Konečné slovo mal ale gól Abdula na 6:2. Naši sa víťazne rozlúčili so základnou časťou, zatiaľ čo Topoľčany stratili štvrté miesto.

Prehľad udalostí
 • Po
 • Ut
 • St
 • Št
 • Pi
 • So
 • Ne
 •  
 •  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 •  
 •  
 •  
Sme pripravení bojovať!