05.02.2017, Nedeľa

Po 18 zápasoch prvýkrát bez bodu, na Považí rozhodli presilovky

Naši hokejisti ukončili šnúru osemnástich zápasov so ziskom aspoň jedného bodu na ľade Považskej Bystrice najmä vinou presiloviek. Už v úvode stretnutia sa domácim podarilo za dve a pol minúty streliť tri góly, dvakrát v presilovke o dvoch hráčov a raz v presile 5 na 4. Naši ešte strelili kontaktný gól na 1:3 a v druhej tretine spustili streleckú kanonádu, no z 20 striel skončila v bráne len jedna. Navyše, raz sme aj inkasovali. Naši sa po ďalšom góle v oslabení na 2:5 nevzdávali a znížili na rozdiel gólu, no nakoniec prehrali 4:5. Prehra na Považí môže byť pre nás poučením pred play-off a musíme sa z nej odraziť. Veríme, že naši fanúšikovia nám ostanú verní a prídu v hojnom počte aj na posledný zápas základnej časti v piatok s Topoľčanmi.

HK 95 Považská Bystrica – HC Prešov Penguins 5:4 (3:1, 1:1, 1:2)

Góly: 9. Pardavý (Paleček), 10. Paleček (Hriňa), 11. Kubiš, 28. Kubiš (M. Dolinajec, Ligas), 50. Pardavý (Hriňa, Kubiš) – 14. Šaršok (Šimčák, Hopkovič), 32. Šimčák (Jokeľ, Šaršok), 57. Kokavec (Prokop), 59. Valečko (Mikolášek, Solomončak).

Považská Bystrica: E. Kompas – Housa, Hriňa, Jar. Niník, S. Prášek, Majerčík, Kleinedler – Pardavý ml., Paleček, D. Trenčan – L. Dolinajec, Kubiš, M. Dolinajec – Miro, P. Ligas, L. Bednár – Stanislav, Švantner.

Prešov: Ch. Pavlas – Obšut, Novický, B. Cvengroš, Valečko, Hopkovič, Šaršok, Madový – M. Kokavec, J. Prokop, Chalupa – M. Baláž, Šimčák, Jokeľ – Solomončak, Bylina, Mikolášek.