03.02.2017, Piatok

Hokejový ošiaľ, Prešov za fantastickej atmosféry vyhral základnú časť!

Presne trinásť rokov ubehlo od posledného víťazstva Prešova v základnej časti 1. hokejovej ligy. História sa opakuje, „Koňare“ sa znova pod vedením Antona Tomka po vysokej výhre nad Skalicou stávajú oficiálnym kráľom ligy! Dopomohla im k tomu fantastická atmosféra, neuveriteľná podpora z tribún a to, čo v Prešove už dlho nebolo. Spev sa ozýval celým štadiónom a tretie najväčšie mesto na Slovensku si užilo aj mexické vlny. Hráčom, trénerom a fanúšikom patrí obrovské ďakujeme! Už sa nevieme dočkať na play-off a najbližšie sa vidíme v rozlúčke so základnou časťou budúci piatok, keď privítame Topoľčany.

HC Prešov Penguins – HK Skalica 9:4 (1:2, 4:2, 4:0)

Góly: 15. Jokeľ (Abdul), 33. Jokeľ (Cvengroš), 34. Solomončak (Šaršok), 37. Mikolášek (Bylina, Šaršok), 38. Abdul (Obšut), 44. Jokeľ (Cvengroš), 45. Solomončak (Mikolášek), 52. Kokavec (Baláž ), 52. Bylina (Mikolášek, Hopkovič)  – 7. Vereš (Vaškovič, Škápik), 13. Škápik (Vereš), 39. Vereš (Škápik), 40. Smetana (Kňazev).

Prešov: L. Gavalier – Obšut, Novický, B. Cvengroš, Valečko, Hopkovič, Šaršok, Madový – M. Kokavec, J. Prokop, Chalupa – Jokeľ, Šimčák, Abdul – Solomončak, Bylina, Mikolášek – M. Baláž, Pulščák, Ferenc – P. Horváth

Skalica: R. Petrík – Škápik, P. Horváth, Mikéska, Pavešic, Kukliš, Drahorád – Vaškovič, R. Vereš, Janáč – Smetana, Kučera, Kňazev – P. Kotzman, Ivičič ml., R. Dvonč.

Zápas začal v miernejšom tempe, no naši boli častejšie pri puku a niekoľkokrát ohrozili brankára. Do vedenia ale išla Skalica, keď zaváhanie Gavaliera využil Vereš. Záhorákov to nakoplo a naši chlapci sa nevedeli chytiť. Až v 10. minúte sa ocitol sám pred bránkou Jokeľ, avšak puk mu ušiel. Potom sme ale museli hrať dve minúty v trojici. Hostia poriadne nás poriadne zavreli a hneď v úvode presilovky nastrelili tri tyčky. V 13. minúte využil enormný tlak Skalice Škápik. Znížiť mohol o minútu Šaršok. Podarilo sa to ale až v 15. minúte Jokeľovi. Naši zvýšili aktivitu, vyrovnať sa im ale do presávky nepodarilo.

Druhú tretinu začala Skalica ďalšou presilovkou, v ktorej bola opäť veľmi nebezpečná. Početnú výhodu mali aj domáci, nič v nej ale nevymysleli. Následne videli diváci pekné akcie na oboch stranách. Náš tím mal aj ďalšiu presilovku, no vôbec sa mu nedarilo. Skaličania si verili a v 32. minúte mal ďalšiu dobrú príležitosť Pavešic. O minútu na to sa ale dostali pod tlak a tečom vyrovnal Jokeľ a načal gólový uragán. Netrvalo dlho a v 34. minúte nás poslal do vedenia Solomončak. Hneď však mohlo byť vyrovnané keď po strele Ivčiča zvonila tyčka. Mohlo byť aj 4:2, keď Šimčák netrafil prázdnu bránu. Na ľade sa začalo iskriť a po menšej šarvátke videli diváci hru 4 na 4 a v nej gól Mikoláška. Záhoráci síce neskladali zbrane, no v 38. minúte inkasovali aj po piatykrát, keď z neprehľadnej situácie vyťažil Abdul. Po oddychovom čase hostia okamžite znížili zásluhou Vereša. Deväť sekúnd pred koncom tretiny bolo už 4:5 keď medzi betóny Gavaliera sa trafil Smetana.

Tretia tretina začala nebezpečnými príležitosťami oboch tímov. Skaličania ale pozabudli v 44. minúte na Jokeľa, ten sa v nájazde nemýlil a skompletizoval hetrik. Hneď na to pridal siedmy gól Solomončak a zdalo sa byť vymaľované. V 47. minúte vytiahol Petrík parádny zákrok a zabránil ôsmemu gólu. Diváci sa už začali baviť ako v Prešove už dlho nie a celým štadiónom sa ozýval spev fanúšikov. Na nálade nám pridali ďalšie dva góly v podaní Kokavca a Bylinu. Štadiónom sa niesli mexické vlny a hráči sa bavili hokejom. Zápas sa skončil za mohutného potlesku divákov, Prešov vyhráva základnú časť 1. ligy po dlhých trinástich rokoch! ĎAKUJEME!