03.02.2017, Piatok

Prioritou nie je extraliga, no postúpiť chceme

Drahí fanúšikovia, vidíme, že sa v Prešove vytvoril podobný hokejový ošiaľ, ako keď sme boli v extralige, čo nás neuveriteľne teší. S ním sa však začali vytvárať aj rôzne dohady o tom, či chceme alebo nechceme postúpiť do extraligy. Samozrejme, každý sa sústredí na to, aby mal čo najlepšie výsledky. My nešpekulujeme, ideme od zápasu k zápasu a v prvom rade chceme divákom robiť radosť našou hrou. To je náš cieľ. Dostávame otázky, či to celé má vôbec zmysel, či tu bude alebo nebude extraliga a podobne. To už je ale druhotná vec. Ľudia na Slovensku začali všetko vnímať z hľadiska peňazí a my to chceme vrátiť naspäť do športovej roviny. Chceme postup do extraligy. Ak sa nám to ale nepodarí, nebude to znamenať, že naša práca nemá zmysel. Neodídeme, pôjdeme ďalej a budeme sa stále snažiť robiť kvalitnú prácu!

Dali sme sa dohromady ako partia zanietených ľudí, Prešovčanov, ktorí chceme robiť hokej. Potrebujeme, ale dať veci na pravú mieru. Postup do extraligy prijmeme s radosťou, bude to však čerešnička na torte. Finančne nie je extraliga v konečnom zúčtovaní oveľa náročnejšia od 1. ligy. Ak si dnes niekto myslí, že sa 1. liga robí zadarmo, tak sa veľmi mýli. Náš rozpočet sa v tejto sezóne pohybuje okolo 250 000€. Aj tie peniaze je potrebné odniekiaľ získať. Extraliga prináša viac sponzorov a divácky záujem, čo znamená aj vyšší príjem. Nižšia súťaž, ale obnáša takmer rovnakú porciu zápasov a výdavky na cestovné sú preto podobné. Hráčom platíme takisto ako tímy v extralige ubytovanie, stravu a hokejky. Platy v extralige sú, samozrejme, vyššie. Ďakujeme mestu, primátorke, poslancom a partnerom za doterajšiu pomoc a podporu a veríme, že nás podporia v prípade postupu ešte viac, a že sa k ním pripoja aj ďalší partneri a podnikatelia z regiónu! Bez peňazí sa totiž hokej nedá robiť ani v 1. lige, ani extralige.

Našim fanúšikom chceme povedať, že nie je dôležité, kde až sa naše mužstvo tento rok dostane, podstatná je koncepčná práca v klube. Prišli sme robiť hokej od základov, to znamená od mládeže, štadióna až po A mužstvo. Všetko na seba nadväzuje. Chceme vytvoriť nejakú kultúru v hokeji, nastaviť kultúru aj v hľadisku a aby mali deti v klube perspektívu prepracovať sa od prípravky až po seniorov. Nechceme nakúpiť hráčov, sústrediť sa len na prvý tím a všetko ostatné zanedbať. Hráči sa teraz dostávajú pod tlak, no potrebujú mať voľné ruky, aby hrali s radosťou. Pracujeme naplno a uvidíme, aké budú výsledky. Tým, že sme sa dostali až na 1. miesto a dokázali porážať Michalovce či Detvu, máme aj na to, aby sme hrali v baráži vyrovnané zápasy s extraligistami. Ešte sa snažíme na dvoch postoch doplniť tím, no robíme to systematicky. Ak príde nejaký hráč, musí byť lepší než tí, ktorí tu sú. Sme s chlapcami spokojní, veríme všetkým, ktorí tu sú a chceme ich uistiť, že nikto z tohto tímu nepôjde preč.

Ak by sa nám podarilo postúpiť, musel by prejsť zmenami aj náš štadión. Už teraz sme zrekonštruovali interiér, čiastočne upravili šatne, toalety, vymenili mantinely, plexisklá a sieťky za bránkou, a mnoho ďalších vecí. Nemáme však kamerový systém, ktorý je potrebný už na prípadnú baráž. Taktiež vybavenie šatní nie je stále na extraligovej úrovni. Museli by sme vytvoriť videomiestnosť, zlepšiť press miestnosť pre novinárov a ďalšie detaily. Počítame, že do štadióna potrebujeme investovať okolo 50 000€. Napriek tomu chceme do toho ísť! Ľudia však musia pochopiť, že to nie je také jednoduché.

Team HC Prešov Penguins