29.01.2017, Nedeľa

Michalovce pred 2137 divákmi porazené, sme neohrozene prví!

Pred rekordnou návštevou sezóny, keď si na zimný štadión v Prešove našlo cestu presne 2137 divákov, sme odohrali skvelé derby proti michalovskej Dukle. Videli sme pekný hokej so šancami na oboch stranách, nechýbali ani emócie a to najkrajšie na záver – víťazstvo našich! Prešovskí chlapci sú momentálne na čele 1. ligy s pohodlným päťbodovým náskokom pred Detvou a víťazstvo v základnej časti majú na dosah. Budúci piatok náš čaká ďalší domáci zápas, v ktorom privítame štvrtú Skalicu. Tešíme sa opäť na skvelý hokej podobne výbornú atmosféru. Prešov do toho!

HC Prešov Penguins – HK Dukla Michalovce 4:2 (1:0, 0:1, 3:1)

Góly: 9. Solomončak (Prokop, Obšut), 41. Kokavec (Solomončak, Prokop), 43. Šimčák (Prokop), 56. Jokeľ (Abdul, Šaršok) – 32. Giľák, 42. Lučnikov (Drotár)

Diváci: 2137

Prešov: L. Gavalier – Obšut, Novický, B. Cvengroš, Valečko, Hopkovič, Šaršok, Madový, J. Macko – M. Kokavec, J. Prokop, Chalupa – Jokeľ, Šimčák, Abdul – Solomončak, Bylina, Mikolášek – Pulščák, Ferenc.

Michalovce: A. Trenčan – Selujanov, Dolgoš, Kubát, M. Šterbák, Polaček, Slimák, Ľ. Buraľ – Banovský, Cútt, Giľák – Lantoš, Ščurko, R. Mráz – Lučnikov, Z. Král, Drotár – Fedorko, R. Kohutiar.

Naši sa vrhli do zápasu aktívne a už po polminúte hry nastrelil tyčku Prokop. Do ďalšej sľúbnej šance sa dostal Abdul a na opačnej strane trafil Ščurko z otočky konštrukciu brány. V 9. minúte počas presilovky trestuhodne netrafil prázdnu bránu Kokavec. To však napravil o pár sekúnd presne mierenou strelou Solomončak – 1:0. A to mali hostia šťastie, že hneď z ďalšej akcie nezvýšil Šimčák. Aj Dukla sa snažila útočiť, naši ale boli vpredu nebezpečnejší. V 18. minúte mal blízko ku gólu na 2:0 Kokavec. Záver tretiny bol v znamení tvrdých súbojov a skóre s v ňom nemenilo.

Druhá tretina už nebola tak útočná. Michalovčania na jej začiatku zabojovali a v získanej presilovke trafil tyčku Banovský. V oslabení sme zaútočili aj my. Následne sme mali tiež presilovku a v nej tyčku lízol pokus Valečka. Po jej skončení sa hralo zo strany na stranu a pred oboma bránkami to vrelo. Najmä naša druhá formácia si vytvorila v 28. minúte nebezpečný tlak. V ďalšej presilovke sme ale inkasovali po brejku Giľáka a bolo vyrovnané. O zaujímavé momenty v ďalších troch minútach nebola núdza, diváci videli veľké šance aj emócie. Záver prostredného dejstva priniesol ale viac defenzívej hry.

Do záverečnej dvadsaťminútovky sme vstúpili perfektne a po 23 sekundách sme išli do vedenia vďaka Kokavcovi. Michalovciam sa podarilo o minútu vyrovnať skrytou strelou Lučnikova. Stav 2:2 ale dlho nevydržal, Šimčák v 43. minúte prekĺzol cez obranu súpera a skóroval. Pokračoval dobrý hokej a pekné príležitosti sme videli na oboch stranách. V 49. minúte išli Michalovce do troch a na ľade vznikla menšia šarvátka. Minútu a pol presilovky 5 na 3 náš tím nevyužil a Dukla bola stále v hre. V 53. minúte mal vyrovnanie na hokejke Mráz. Na konci ďalšej našej presilovky ale prišiel gól Jokeľa na 4:2, ktorý hosťom výrazne šťažil snahu bodovať. Tí sa ešte pokúsili niečo urobiť s výsledkom, no neúspešne a naši hokejisti zaznamenali dôležité víťazstvo a na čele ligy majú päťbodový náskok.