25.01.2017, Streda

Spišiakov sme rozdrvili siedmimi gólmi

Naši sa predstavili v rámci 47. kola BUDIŠ 1. Hokejovej ligy na domácom ľade vo východniarskom derby proti Spišskej Novej Vsi. Hoci do vedenia išli hostia, nám sa podarilo v druhej tretine otočiť stav v náš prospech na 3:1. Spišiaci síce zdramatizovali duel gólom z úvodu posledného dejstva, no naši ukázali, ako hrá pravý líder súťaže a štyrmi presnými zásahmi rozhodli o jasnom víťazovi zápasu. Ostávame tak na čele súťaže a najbližšie nás doma v nedeľu čaká veľký šláger proti nášmu najväčšiemu rivalovi z Michaloviec. Tešíme sa na vašu účasť, do toho Prešov!

HC Prešov Penguins – HK Spišská Nová Ves 7:2 (0:1, 3:0, 4:1)

Góly: 27. Bylina (Šaršok, Mikolášek), 28. Kokavec (Prokop), 40. Abdul (Jokeľ, Valečko), 52. Obšut (Solomončak, Prokop), 58. Chalupa (Kokavec, Novický), 58. Abdul (Cvengroš, Valečko), 60. Novický (Obšut, Kokavec) – 18. Vartovník (Dmitrijev), 43. Zwick (Dmitrijev, Šterbák).

Prešov: L. Gavalier – Obšut, Novický, Cvengroš, Valečko, Hopkovič, Šaršok, Madový – M. Kokavec, Prokop, Chalupa – Jokeľ, Šimčák, Abdul – Solomončak, Bylina, Mikolášek – Pulščák.

Spišská Nová Ves: F. Surák – D. Šterbák, Vantroba, Všetečka, Kyčák, Marko Komloš, Trávniček – J. Lesňák, O. Štefanka, Hamráček – Řezač, Vaic, Findura – Dmitrijev, L. Vartovník, Zwick – M. Klempa, Osuský, M. Surový.

Naši naskočili do stretnutia nabudení a hneď z prvej akcie vznikla veľká šanca Chalupu. Náš tím viac hrýzol a gólový účet zápasu mohol otvoriť po veľkých príležitostiach aj Šimčák, Solomončak či dvakrát Kokavec. Spišiaci vyčkávali skôr na naše chyby a hrali to na jednoduchosť. Vážnejšiu šancu mal až v 10. minúte Findura. Po nej náš tlak ubudol, hra sa vyrovnala a hostia si akoby začali viac veriť. Prvú presilovku si zahrala Spišská Nová Ves a hoci dve šance v nej mali „Tučniaci“, využiť ju dokázal hosťujúci Vartovník. Takmer okamžite mohol vyrovnať Prokop. Surák bol však skvelý a aj napriek tomu, že Prešo bol lepším tímom, prehrával 0:1.

Druhú tretinu mohol otvoriť gól hostí, Šterbák však pred prázdnou bránkou neusmernil puk. Spišiaci začali lepšie a dostali sa aj do ďalších príležitostí. Následne však nevyužili presilovku a po jej skončení sa v 27. minúte podarilo vyrovnať Bylinovi. Hneď ďalší útok už skončil vedúcim gólom v podaní Kokavca. Obe mužstva pritvrdili vo svojej hre, no rozhodca nechal hru plynúť. V 32. minúte vzal Surák gól Solomončakovi. Hostia nás zatlačili až v presilovke, počas ktorej mal veľkú šancu Hamráček. Potom sa už hral vyrovnaný hokej a do konca tretiny videli diváci ešte jeden gól. V 40. minúte ho vsietil po peknej sťahovačke Abdul a poslal nás do vedenia 3:1.

Spišská Nová Ves vkročila dobre aj do tretieho dejstva a nebyť Gavaliera, mohlo byť po strele Řezača znížené. V 43. minúte sa však po jeho chybe podarilo presadiť Zwickovi. Hostí pribrzdilo oslabenie, v ktorom to pred Surákom vrelo. Spišiaci bojovali, no naši bol hokejovejší. Hral sa hokej zo strany na stranu a na zverencoch trénera Škraka bolo vidino odhodlanie vyrovnať. Situáciu im sťažil v 52. minúte gólovou delovkou Obšut. O pár minút zvonila tyčka po teči Mikoláška. Spišici už akoby kondične a psychicky odišli a začali vyzerať odovzdano. Potvrdila to aj akcia z 58. minúty, pred Surákom ostala dvojica voľných hráčov a Chalupa nemal problém skórovať. O pár sekúnd dával už na 6:2 aj so šťastím Abdul. Gólovú bodku na konečných 7:2 pridal v poslednej minúte Novický. Naši pohodlne zdolali Spišiakov 7:2 a ostávajú na čele ligy!