20.01.2017, Piatok

Naši zaknihovali pohodlné víťazstvo nad Martinom

Náš tím si pripísal v piatok ďalšie tri body za jednoznačné víťazstvo 5:0 nad Martinom. Jeho základ sa zrodil hneď v prvej tretine, keď sme strelili tri góly a vytvorili si pohodlný náskok. Ten sme ešte v druhej tretine zveľadili a nebyť brankára Orčíka, mohli sme sa radovať aj častejšie. Prešov ostáva stále na čele 1. ligy a najbližšie nás čaká východniarske derby proti Spišskej Novej Vsi. Tá pricestuje na náš ľad už budúcu stredu. Tešíme sa na dobrý hokej a opäť našich skvelých fanúšikov.

HC Prešov Penguins – MHC Martin B 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)

Góly: 7. Kokavec, 8. Jokeľ (Šimčák, Abdul), 20. Chalupa (Obšut), 32. Šimčák (Jokeľ), 60. Obšut (Prokop)

Prešov: Gavalier – Novický, Obšut, Valečko, Cvengroš, Šaršok, Hopkovič, Macko, Madový – Chalupa, Prokop, Kokavec – Abdul, Šimčák, Jokeľ – Bylina, Pulščák, Mikolášek – Ferenc.

Martin B: Orčík – Jendroľ, Štrbák, Fabian, Burzík, Šmondrk, Lednický, Havran – Brveník, Škokor, Zámečník – Rudzan,, Babka, Simon – Rešetár, Barto, Bednarčík.

Náš tím bol od úvodu zápasu aktívnejší a mal jasne navrch. Martinčania chvíľu odolávali, no náš tlak narastal a v 7. minúte otvoril skóre po neprehľadnej situácii Kokavec. O necelú minútu zvýšil na 2:0 po peknej kombinácii Jokeľ. „Tučniaci“ následne trocha poľavili v hre a až na šancu Kokavca nemali vážnejšie príležitosti. Martin sa dostával do útočného pásma len veľmi sporadicky. Tretí gól pridal v presilovke vďaka výbornej práci Obšuta útočník Chalupa.

Začiatok druhej tretiny otvorila sľubne vyzerajúca presilovka našich. V 25. minúte mal gól na hokejke Obšut, no trafil len masku brankára. Orčík neskôr čaroval pri tutovke Pulščáka. Naše mužstvo obstreľovalo bránku, no štvrtý presný zásah pridal až v 32. minúte Šimčák. Martin mohol ďakovať len gólmanovi, že bol stav pomerne priateľný – 0:4.

Posledné dejstvo už nemalo veľký náboj, náš tím bol naďalej lepší, no nehral úplne naplno. Martin sa presadiť nevedel. Naši sa pokúšali pridať ešte nejaký gól, no nepadalo im to úplne podľa predstáv. V polovici tretiny sa pripomenuli niekoľkými pokusmi aj Martinčania. „Tučniaci“ trochu zapli, no pribrzdili ich vylúčenia a dokonca hrali 38 sekúnd v trojici. Ani to však hosťom ku gólu nepomohlo. Prešov ešte zvýšil gólom Obšuta v poslednej sekunde na konečných 5:0, na konto sme si tak pripísali pohodlné víťazstvo 5:0.

Prehľad udalostí
 • Po
 • Ut
 • St
 • Št
 • Pi
 • So
 • Ne
 •  
 •  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 •  
 •  
 •  
Sme pripravení bojovať!