11.01.2017, Streda

Zdolali sme Považskú Bystricu a zvýšili svoj náskok na čele tabuľky

Naši hokejisti sa po náročnom minulom týždni postavili proti Považskej Bystrici. Od úvodu to bol náročný duel, Považania poriadne hrýzli a dve tretiny nám boli vyrovnaným súperom a aj s trochou šťastia viedli 4:2. Naši s vypätím síl dokázali vyrovnať a mať trochu viac šťastia na našej strane, mohli sme pokojne zápas vyhrať aj v riadnom hracom čase. Duel išiel do predĺženia, v ktorom sme zahodili niekoľko tutoviek, až nakoniec Prokop krásnym sólom rozhodol o našej výhre. Keďže druhá Detva zaváhala a nezískala ani bod, náš náskok na prvom mieste je už šesťbodový. Najbližšie sa predstavíme 20.1. proti Martinu B. Tešíme sa na vás.

HC Prešov Penguins – HK 95 Považská Bystrica 5:4pp (1:2, 1:2, 2:0 – 1:0)

Góly: 17. Chalupa (Kokavec, Obšut), 21. Prokop, 49. Abdul (Madový, Klíma), 56. Kokavec (Chalup, Prokop), 63. Prokop (Kokavec) – 8. Zlocha, 15. Švantner (Stanislav), 33. Miro (Doljanec), 15. Záborský (Zlocha).

Prešov: Švihálek (35. Gavalier) – Novický, Obšut, Valečko, Madovký, Šaršok, Hopkovič, Cvengroš, Macko – Chalupa, Prokop, Kokavec – Abdul, Šimčák, Jokeľ – Klíma, Bylina, Mikolášek – Duplinský, Pulščák, Ferenc

Považská Bystrica: Kompas – Hriňa, Prášek, Niník, Koleda, Klienedler, Majerčík – Paleček, Zlocha,Záborský – D. Trenčan, Kubiš, M. Dolinajec – Miro, Švantner, Stanislav – Bednár. 

Naši začali aktívnejšie a najmä tretia formácia sa dostala do tlaku pred bránkou. Považania si vytvorili šance v presilovke, Švihálek však podržal svoj tím. Hostia išli do vedenia po chybe Hopkoviča a v 9. minúte viedli gólom Zlochu. „Panterov“ presný zásah naštartoval a ďalej hrali snaživý hokej. To vypústilo vo našich vylúčení a akoby sme neboli vo svojej koži. V presilovke sme dokonca inkasovali druhýkrát, Považský Bystrica sa dostala do tlaku a Švihálka prekonal Švantner. Náš tím odpovedal z rýchleho brejku v 17. minúte zásluhou Chalupu. Následne sa síce dostal viac do tempa, hostia však pozorne bránili a udržali si najtesnejšie vedenie.

„Tučniaci“ začali druhú tretinu peknou akciou Prokopa, ktorý vymietol pavučinu z brány Kompasa a vyrovnal. Považská však nezložila zbrane a hneď na to pohrozil Doljanec. V 23. minúte zvonila tyčka po strele Kokavca, o minút a pol vychytal Kompas v tutovke Abdula a následme bránku minul Bylina. V 33. minúte mali Považania dávku šťatia a po dvoch odrazoch puku ich poslal do vedenia Miro. Onedlho bolo 4:2, keď Záborský prepálil Švihálka a vyhnal ho z brány. Odpovedať mohol Mikolášek, lenžen trafil iba Kompasa. Náš tím sa trápil, nepomohla mu ani presilovka.

Naše mužstvo sa muselo tlačit dopredu a pred Kompasom bolo od prvej minúty tretieho dejstva rušno. Našim to ale nešlo, trápili sa aj v presilovke, počas ktorej dokonca takmer z protiútoku inkasovali. V 49. minúte poskakoval puk na našej bránkovej čiare ledva sme ho vyhodili. O minútu na to sa už ale tešili zo zníženia po výbornej práci Abdula. Ten istý hráč sa dostal do dobrej strely v 52. minúte, no neprestrelil. Nepodarilo sa to ani Kokavcovi a hostia mali aj kus šťastia. Až v 56. minúte náš kapitán dostal puk do čistej šance a nezaváhal – 4:4. „Panterov“ mohol vrátiť do vedenia Kubiš, Gavalier ho však vychytal. Prešov získal presilovku a Kompas čaroval proti Obšutovi a Chalupovi. Neskôr vychytal aj ďalšiu preljádu šancí. Duel dospel do predĺženia.

V ňom mali štyri obrovké šance Jokeľ so Šimčákom, no akoby im nebolo súdené dať gól. Víťazstvo nám zabezpečil až po nádhernom sóle Prokop. Naši s ťažkosťami, no predsa porazili Považskú Bystricu.

Prehľad udalostí
 • Po
 • Ut
 • St
 • Št
 • Pi
 • So
 • Ne
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
Sme pripravení bojovať!