06.01.2017, Piatok

Pred 1500 divákmi sme zdolali Detvu a kraľujeme 1. lige!

Naši hokejisti privítali v priamom súboji o prvé miesto na svojom ľade doterajšieho lídra BUDIŠ 1. Hokejovej ligy z Detvy. V prvej tretine sa nám nedarilo podľa prestáv a prehrali sme ju 0:1. Vstup do prostredného dejstva bol však fantastický, troma gólmi sme otočili vývoj zápasu a hoci Detva znížila, dokázali sme odpovedať a do prestávky sme viedli 4:2. V tretej dvadsaťminútovke sme odpovedali na čoraz tvrdšiu hru „Medveďov“ najlepším možným spôsobom a to gólom na 5:2. Naši si už vedenie ustrážili, Kokavec ešte pridal na 6:2 a Prešovčania sa stávajú novým kráľom ligy. Pred fantastickou kulisou za neustálej podpory sme to zvládli! Ďakujeme všetkým za podporu a už sa tešíme na najbližší domáci zápas 11.1. proti Považskej Bystrici.

HC Prešov Penguins – HC 07 Orin Detva 6:2 (0:1, 4:1, 2:0)

Góly: 22. Jokeľ (Šimčák, Abdul), 24. Valečko (Abdul), 26. Šimčák (Jokeľ, Cvengroš), 35. Chalupa (Prokop), 49. Kokavec (Chalupa). 60. Kokavec – 15. Zorvan (Török), 33. P. Fekiač (Videlka, Hrušík).

Diváci: 1543.

Prešov: L. Gavalier – Hopkovič, Novický, Madový, Valečko, Cvengroš, Šaršok, Martin Palko, J. Macko – M. Kokavec, J. Prokop, Chalupa – Jokeľ, Šimčák, Abdul – Mikolášek, Pulščák, Ferenc – P. Horvath, Kivader, Duplinský.

Detva: I. Cibuľa (26. V. Rosandič) – F. Fekiač, Sládok, Gachulinec, Šimon, Mačkovič, Hataš, Kamenev, Valjent – Škvaridlo, V. Fekiač, R. Gašpar – Říha, Huňady, T. Török – L. Hrušík, P. Fekiač, Videlka – F. Šedivý, N. Ondris, Zorvan.

Náš tím začal zápas aktívnejšie, prvú vážnu šancu si vypracoval v 4. minúte Kokavec. Detva si vytvorila tlak v presilovke a po diskutabilnom vylúčení išli naši do troch. Blízko gólu bol v 8. minúte Zorvan, „Tučniaci“ sa napokon ale ubránili. V 10. minúte nás mohol poslať do vedenia Jokeľ, no minul bránu. V 13. minúte najprv spálil šancu Jokeľ a na druhej strane na dvakrát nedal Abdul. V hre 4 na 4 sme potom pykali, pred bránkou pretlačil puk do siete Zorvan. V 19. minúte sme zatlačil súpera, ale v sérii šancí nám akoby nebolo súdené skórovať.

Naši sa snažili od úvodu druhej tretiny vyrovnať a už v 22. minúte sa to podarilo Jokeľovi. Hneď na to získali aj presilovku a po strele Valečka sme viedli 2:1. V 25. minúte mohol zvýšiť náš náskok Kivader. Zúfať však nemusel, o niekoľko sekúnd na to trafil ukážkovo Šimčák – 3:1. Cibuľa sa porúčal z bránky a nahradil ho Rosandič. Prešov neprestával v aktivite a hostia mohli byť radi, že neinkasovali zas. V polovici tretiny sa zobudili aj „Medvede“ a vytvorili si súvislý tlak. Náš tím hrozil z brejkov. Po faule Kokavca sa kvôli neprítomnosti lekára, ktorý ošetroval hráča, dlhšie nehralo. Zaskočiť ho na chvíľu prišiel lekár z hľadiska. Detva na konci presilovky znížila, keď po peknej kombinácii zakončil Patrik Fekiač. Dvojgólový náskok vrátil našim „Tučniakom“ po chybe súpera Chalupa. V 38. minúte išiel do blafáku Abdul, lenže v rýchlosti nezakončil. Hral sa zaujímavý hokej zo strany na starnu a v závere ešte pohrozil Gašpar.

Tretiu tretinu sme začali akciou Abdula a tyčkou Jokeľa. Detva sa snažila zdramatizovať stretnutie a tlačila sa dopredu. Neskôr pritvrdila, na čo sme odpovedali pekným gólom Kokavca – 5:2. V 51. minúte si vyskočil Sládok na Chalupu, čo sa divákom značne nepáčilo. S blížiacim sa záverom narastala u Detvancov nervozita a zbytočnými výbuchmi a vylúčenia sa oberali o čas, v ktorom by mohli duel zdramatizovať. V 53. minúte mali počas oslabenia len šťastie, že sa puk nedostal do ich brány. Naši si už vedenie ustrážili výbornou a hlavne zodpovednou hrou, ďalší gól pridal Kokavec a bolo rozhodnuté. Prešov sa po výbornom výkone za podpory skvelého publika stáva novým kráľom 1. ligy!

Prehľad udalostí
 • Po
 • Ut
 • St
 • Št
 • Pi
 • So
 • Ne
 •  
 •  
 •  
 •  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 • 31
Sme pripravení bojovať!