30.12.2016, Piatok

Desaťgólová rozlúčka so starým rokom, hetrik Jokeľa

Naši hokejisti si v 39. kole BUDIŠ 1. Hokejovej ligy zmerali sily s Trnavou. Rozlúčka s rokom 2016 im vyšla na jednotku, už od začiatku mali navrch a po prvej tretine viedli 4:1. Trnava síce znížila, no ani to jej nepomohlo nakopnúť sa. Naopak, naši sa nabudili a v treťom dejstve predviedli niekoľko krásnych akcií. Gólostroj našich sa napokon zastavil na desiatich góloch a hokejisti si tak vychutnali krásnu rozlúčku so starým rokom. Najbližšie nás čaká 6.1. veľký šláger s Detvou. Do toho Prešov!

HC Prešov Penguins – HK Gladiators Trnava 10:2 (4:1, 0:1, 5:0)

Góly: 4. Abdul (Šimčák, Jokeľ), 9. Šimčák (Jokeľ, Valečko), 12. Jokeľ (t.s.), 20. Jokeľ (Šimčák, Abdul), 40. Jokeľ (Šimčák, Abdul), 47. Mikolášek (Prokop), 50. Valečko (Abdul, Šimčák), 51. Prokop (Hopkovič), 53. Mikolášek (Bylina, Hopkovič), 56. Horvath (Duplinský, Palko) – 11. Schmidt (Mrázik, Reho), 36. Mrava (Okoličány, Schmidt)

Prešov: Švihálek – Hopkovič, Šaršok, Madový, Valečko, Cvengroš, Novický, J. Macko, Martin Palko – Mikolášek, Prokop, Bylina – Jokeľ, Šimčák, Abdul – Pulščák, Kivader, Ferenc – P. Horvath, Duplinský.

Trnava: Brucháč (21. Juríček) – A. Mrázik, Reho, Mihalko, B. Žilinský, Keleši, F. Štefánik – Jurák, D. Schmidt, D. Okoličány – J. Koyš, Čunderlík, Szalay – Mrava, Hrbáčik, M. Lukačovič.

Prvá tretina sa rozbiehala pomalšie, no Abdul v 3. minúte z prvej vážnej šanci po peknej kombinácii strelil náš úvodný gól. Už o dve minúty sa podarilo zvýšiť vďaka peknej krížne prihrávke Šimčákovi. Trnava sa snažila niečo vymyslieť, hral sa rýchly hokej a „Gladiátorom“ sa aj podarilo streliť kontaktný presný zásah v 11. minúte tečom Schmidta. Stav 1:2 netrval dlho, keď samostatný nájzd premenil Jokeľ. Naši „Tučniaci“ mali herne navrch, vážnejšie šance si však nevytvárali.. Až v závere tretiny získali presilovku a Jokeľ strelou do prázdnej bránky prekonal Brucháča štvrtýkrát.

Prostredné dejstvo začali Prešovčania tyčkou Bylinu. Hra sa potom upokojila, naši už tak neútočili a Trnave sa smerom dopredu nedarilo. Hostia predsa len trochu zlepšili pohyb a najmä ich prvá formácia robila nášmu tímu starosti. Prešovčania akoby na chvíľu prestali hrať, čo v 36. minúte potrestal Mrava. Naši hokejisti sa rýchlo zobudili, avšak ich príležotostiam chýbalo lepšie zakončenie. Napokon 7 sekúnd pred druhou sirénou zavŕšil svoj hetrik Jokeľ – 5:2.

Naši začali tretiu dvadsaťminútku aktívne a v 42. minúte nastrelil ďalšiu tyčku Ferenc. O minútu na to pohrozil Abdul, avšak z brejku mohol tiež znížiť Schmidt. Neskôr sa podarilo trafiť konštrukciu brány aj hosťom. Náš tím mal ale naďalej navrch a v 47. minúte stanovil už na 6:2 Mikolášek. V 50. minúte Prešov vyšachoval obranu súpera a Abdul pridal siedmy gól. Trnava sa ani nespamätala a krásne sólo Prokopa skončilo v sieti. To už si diváci v dobrej nálade pýtali desať. Počas presilovky zvýšil z tlačenice pred bránkou Mikolášek. Desiatku v sieti Trnavy zavŕšil v 56. minúte Horváth a hostia boli úplne na kolenách. Naši pokračovali v útočnej hre, hoci hrali už väčšinou len s juniormi. Stav 10:2 už ostal a naši sa tak tešia z krásnej výhry.