26.12.2016, Pondelok

S Martinom pohodlná výhra, Prešov je druhý

Naši hokejisti sa v rámci 37. kola BUDIŠ 1. Hokejovej ligy predstavili doma proti rezerve Martina. Úvod nemali hostia zlí, no postupne sa ukázala kvalita a herné skúsenosti našich hráčov, ktorí sa dostali do pohodlného štvorgólového vedenia. To hostia skresali len na rozdiel troch gólov a prešovskí „Tučniaci“ si pohodlné vedenia bez problémov ustrážili. Keďže Michalovce nehrali, naši sa posunuli už na druhé miesto. Posledný domáci zápas v roku 2016 odohráme 30.12. proti Trnave. Tešíme sa na vás.

HC Prešov Penguins – MHC Martin B 5:2 (1:1, 4:1, 0:0)

Góly: 5. Abdul (Šimčák, L. Hopkovič), 23. Šaršok (Mikolášek, Bylina), 25. Pulščák (Novický, Mikolášek), 27. Šimčák (Abdul, Jokeľ), 33. Cvengroš (Valečko, Jokeľ) – 5. Jendroľ (Poliaček), 33. Babka (Šalka, Ferleťák)

Prešov: Švihálek – Hopkovič, Krčula, Cvengroš, Valečko, Šaršok, Novický, Madový – M. Kokavec, J. Prokop, Chalupa – Jokeľ, Šimčák, Abdul – Mikolášek, Pulščák, Bylina – P. Horvath, Kivader, Duplinský – Ferenc.

Martin B: Orčík – Šmondrk, D. Jendroľ, I. Štrbák, Vyskoč, T. Kozák, Harvan – Poliaček, Jurášek, Rudzan – Ferleťák, D. Babka ml., Mi. Šalka – Simon, Bednarčík, Brveník – Škokor.

Zápas začal akciami na jednej aj druhej strane. Aktívnejší boli hostia, ktorí zísali hneď v 2. minúte presilovku, po minúte ale o ňu prišli. Náš tím tak išiel v početnej výhode do vedenia zásluhou Abdula. Hneď na to sa podarilo vyrovnať strelou od modrej Jendroľovi. Naši prebrali aktivitu, Martin však dobre bránil a hrozil z brejkov. Svoju veľkú príležitosť v 14. minúte nevyužil Poliaček. V tej istej minúte po peknej výmene puku traful tyčku Šimčák. Šance videli potom diváci na oboch stranách, naši búšili do súpera, presadiť sa im ale nepodarilo.

Začiatok druhej tretiny mal lepší nám celok, v 23. minúte najprv nedal Abdul, no onedlho Šaršok úspešne prekonal Orčíka. Martinčania sa pokúsili o vyrovnanie, avšak pred Švihálkom nepochodili, čo potrestal gólom Pulščák – 3:1. V 27. minúte zvýšil po skvelej práci Abdula Šimčák a bolo vymaľované. Martin sa nevzdával a niekoľkokrát aj pohrozil. V 33. minúte sa však počas presilovky gólovo uviedol v našom drese aj Cvengroš. Hostia okamžite odpovedali zásluhou Babku. V ďalšom priebehu sa hral ofenzívny hokej, góly už ale nepadali.

Záverečné dejstvo už nemalo taký náboj ako to prostredné. Martin sa nevedel presadiť a naši už nasadili skôr tréningové tempo, ktoré im stačilo na udržanie náskoku. Ak sa nám však vyskytla príležitosť, snažili sme sa pridať aj ďalší gól. V 59. minúte mal šiesty presný zásah na hokejke Prokop, no nedal. Naši tak vyhrali nad Martinom B výsledkom 5:2.