22.12.2016, Štvrtok

Plyšákový duel s víťazným koncom pre našich Prešovčanov

Naši hokejisti sa v 36. kole BUDIŠ 1. Hokejovej ligy predstavili na domácom ľade proti Topoľčanom. Nepríjemný súper náš tím poriadne preveril, napokon on išiel ako prvý do vedenia. Diváci boli nedočkaví na prvý gól, po ktorom mali padať plyšové hračky na ľad. Dočkali sa v 33. minúte, keď sa presadil Jokeľ a z hľadiska leteli stovky plyšákov. Následne sme si vypracovali vedenie 4:1, no hostia znížili na rozdiel gólu. V poslednej tretine sme videli dramatický priebeh a niekoľko nepremenených šancí našich, napokon sa však môžeme tešiť zo zaslúženej výhry 5:4. Naši chlapci sa najbližšie predstavia doma už 26.12. proti Martinu. Tešíme sa na vašu podporu.

HC Prešov Penguins – HC Topoľčany 5:4 (0:0, 4:3, 1:1)

Góly: 33. Jokeľ (Abdul, Šimčák), 36. Bylina (Jokeľ, Šimčák), 37. Bylina (Mikolášek), 37. Kokavec (Prokop, Krčula), 43. Bylina (Mikolášek, Pulščák) – 27. J. Hudec, 38. Gašparovič (J. Hudec, Laššo), 38. Podstavek (Nitriansky), 56. Gašparovič (J. Hudec, Laššo).

Prešov: Gavalier – Hopkovič, Krčula, Cvengroš, Valečko, Šaršok, Novický, Madový – M. Kokavec, J. Prokop, Chalupa – Jokeľ, Šimčák, Abdul – Mikolášek, Pulščák, Bylina – P. Horvath, Kivader, Duplinský – Ferenc.

Topoľčany: J. Račko – J. Ďurčo, I. Kohút, Ficel, Hrudík, Bystričan, Nitriansky – Kluka, Kalináč, Tábi – Podstavek, Laššo, Šimun – F. Pekarčík, Dobrý, Priganc – Ju. Gašparovič, Šuba, J. Hudec.

Od úvodu sa hral bojovný hokej z oboch strán, no bez väčších príležitostí. Nič na tom nezmenila ani presilovka hostí. Prvú veľku šancu mal až v 7. minúte Kluka. Topoľčany to nabudilo a dobrou aktivitou si vybojovali ďalšiu početnú výhodu. Najmä v jej závere to pred Gavalierom lietalo, naši sa ale ubránili a hneď na to aj pohrozili. Aj my sme zísali dve presilovky, v ktorých sme mali niekoľko šancí, góly však nepadali. Záver tretiny patril nášmu tímu, gól na hokejke mal Prokop a o necelú minútu trafil Kokavec rameno brankára.

Našim sa na úvod druhej tretiny nedarilo a nepomohla nám ani presilovka. Naše zaváhanie v 27. minúte využil Hudec a osamotený pred brankárom sa nemýlil – 1:0. V 29. minúte mohlo byť v presilovke 5 na 3 vyrovnané, Kokavec ale trestuhodne minul prázdnu bránu. Neskôr v dobrej pozícii nedal ani Abdul či Bylina. Padlo nám to až v 33. miúte po parádnej trefe Jokeľa. Na ľad začalo lietať stovky plyšákov. Hneď na to mohol poslať Prešov do vedenia Šaršok. Pripomenuli sa aj hostia zásluhou Podstavka. Gól však padol do siete Topoľčian, keď peknú akciu zakončil v 36. minúte Bylina. Naši sa dostali do tempa a o necelú minútu zvýšil na 3:1 opäť Bylina. To však nebolo všetko, hneď z ďalšej akcie sa presadil aj Kokavec. Topoľčanom oddychový čas pomohol, Gašparovič znížil na 2:4 a kontaktný gól zaznamenal po zaváhaní Gavaliera Podstavek. V poslednej minúte sme nedostali puk do prázdnej brány a na opačnej strany spálil šancu Prignac.

Na začiatku tretej dvadsaťminútovky pohrozil individuálne Abdul. V 43. minúte skompletizoval tečom svoj hetrik Bylina – 5:3. Znížiť sa neúspešne pokúsil v presilovke Podstavek. Naši boli naďalej aktívnejší, pribrzdilo nás až vylúčenie. V početnej prevahe mal gól na hokejke Hrudík, náš tím sa ale ubránil. V 51. minúte pridal takmer svoj štvrtý gól Bylina, puk len tesne minul bránku a hneď na to vymyslel dobrý prienik na druhej strane Kalináč. Zverenci trénera Hurtaja sa nevzdávali a pokúšali sa ešte niečo s výsledkom vymyslieť. V 56. minúte znížil Gašparovič a dráma bola na svete. „Žochári“ vrhli všetky sily do útoku. Naši si už ale vedenie ustrážili a pripísali si na konto ďalšie víťazstvo.

Prehľad udalostí
 • Po
 • Ut
 • St
 • Št
 • Pi
 • So
 • Ne
 •  
 •  
 •  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 •  
 •  
Sme pripravení bojovať!