21.12.2016, Streda

V Prešove dvojica nových obrancov, jeden z nich hral aj KHL

Náš klub pracuje na posilnení najmä obranných radov, s tímom už trénuje dvojica nových hráčov, ktorá by sa po vybavení všetkých formalít mala zapojiť aj do zápasového procesu. Po odchode Martina Ondreja z Prešova do Anglicka by sa opačným smerom mal pobrať český bek Jaroslav Šaršok so skúsenosťami z KHL. Druhou potencionálnou posilou je elitný prvoligový obranca Branislav Cvengroš, ktorý dovedna pôsobil v Spišskej Novej Vsi.

Dvadsaťšesťročný Šaršok je rodákom z Pardubíc, v sezóne 2011/12 hral v juniorskej MHL za Tatranských vlkov. Výborné výkony ho vyšvihli až do KHL, kde nastúpil v drese Levu Poprad na sedem zápasov. Neskôr si vyskúšal aj maďarskú MOL ligu, pôsobil vo Švédsku aj Poľsku. Tento ročník začal v Anglickom Hull Pirates, kde patril k najlepším obrancom a v 22 zápasoch nazbieral 16 bodov.

Branislav Cvengroš pôsobil doteraz len na rodnom Spiši, dvadsaťtriročný šikovný bek začal hrať za seniorov už ako osemnásťročný, postupne sa vypracoval na stálicu obranných radov Spišskej Novej Vsi. Jeho výborné výkony ho vyšvihli medzi najlepších obrancov našej druhej najvyššej súťaže a vlani si vyslúžil aj nomináciu do Zápasu hviezd 1. hokejovej ligy.