16.12.2016, Piatok

Prešov deklasoval Skalicu a dostal sa na druhú priečku

Prešov v 33. kole hostil doteraz tabuľkového suseda zo Skalice. Tej sa podarilo aj otvoriť skóre v 9. minúte prvého dejstva. Od tohto momentu však boli tučniaci lepší a aktívnejší a už v prvej tretine otočili vývoj stretnutia vo svoj prospech, keď strelili 3 góly. V druhej tretine pridali ešte ďalšie 3 kúsky a bolo prakticky vymaľované. V tretej perióde naši hokejisti už len kontrolovali priebeh zápasu a so Skalicou si poľahky poradili 6:1.

HC Prešov Penguins - HK Skalica 6:1 (3:1, 3:0, 0:0)

Góly: 10. Šimčák (Krčula), 18. Jokeľ (Abdul), 19. Lipovský (Krčula, Madový), 28. Šimčák (Abdul, Jokeľ), 29. Chalupa (Kokavec), 32. Abdul (Valečko, Jokeľ) – 9. Hluch (Kňazev, Kučera) Strely: 26:20. Vylúčenia: 6:7. Presilovky: 0:0. Oslabenia: 0:0. Rozhodcovia: Tornay – Gajan, Wolf. Diváci: 727.

Prešov: L. Gavalier – Madový, Krčula, D. Šterbák, Valečko, Hopkovič, Novický, Kivader, Pavúk – M. Kokavec, J. Prokop, A. Lipovský – Jokeľ, Šimčák, Abdul – P. Horvath, Pulščák, Duplinský – Mikolášek, Bylina, Chalupa.

Skalica: P. Romančík (21. Košút) – Škápik, P. Horváth, K. Grman, Drahorád, Mikéska, Pavešic, Kukliš – Vaškovič, R. Vereš, Janáč – Hluch, Kučera, Kňazev – P. Kotzman, M. Romančík, R. Dvonč – A. Kotzman, P. Ivičič ml., Ľ. Halabrín.

Naši sa hneď od úvodu vrhli na súpera, keď už v prvej minúte vyslali na brankára hostí Romančíka 4 strely. Hra sa prelievala zo strany na stranu a na konci 9. minúty sa ako prví dostali do vedenia hostia gólom Hlucha. Skalická radosť však trvala len 50 sekúnd, keď sa presadil Šimčák a vyrovnal skóre. V 15. minúte sa Skalica dostala do mierneho tlaku, no výborne chytajúci Gavalier nás podržal. V 18. minúte sa po peknej Abdulovej akcii presadil Jokeľ a tučniaci otočili vývoj zápasu vo svoj prospech. O minútku nato sme pridali ďalší gól, o ktorý sa postaral Lipovský. Po prvej tretine tak tučniaci viedli 3:1.

Úvod druhej tretiny priniesol snahu Skaličanov o zníženie skóre. To im ale v 28. minúte prekazil svojím druhým gólom v zápase Šimčák. O pár momentov nato, po koncovke Chalupu, sa nám podarilo odskočiť hosťom už na rozdiel 4 gólov – 5:1. Naši boli aktívnejší a v 32. minúte sa krásnou strelou prezentoval Abdul, zvyšoval už na 6:1. 5 minút pred koncom druhej tretiny sa pekným zákrokom vyznamenal Gavalier a nedovolil tak hosťom skórovať.

V tretej tretine sa za vylúčenia Pulščáka strhla menšia šarvátka za skalickou bránkou, po ktorej si na trestnú lavicu išli odpykať osobné tresty za nás Mikolášek a za hostí Kučera. Vzápätí mala Skalica možnosť presilovky 5 na 3, ktorú ale nedokázali využiť. V ďalšom priebehu tretiny naši tučniaci už len kontrolovali hru a pohodlne zvíťazili 6:1.