11.12.2016, Nedeľa

Pred fantastickou kulisou skvelý hokej, Michalovce boli šťastnejšie

Naši hokejisti privítali v 31. kole BUDIŠ 1. Hokejovej ligy pred zrakom takmer 1500 divákov rivala z Michaloviec. Stretnutie začalo pre náš tím katastrofálne, keď sme za necelých dvanásť minút trikrát inkasovali. Chlapci sa však bravúrne postavili späť na nohy a za podpory skvelých divákov dokázali zdramatizovať východniarske derby. V poslednej tretine naši dominovali a za stavu 3:4 mali niekoľko výborných príležitostí. Napriek veľkej snahe sa nám vyrovnať nepodarilo a v záverečnej hre bez brankára Michalovce spečatili svoje víťazstvo gólom na 5:3. Veľké ĎAKUJEME patrí všetkým fanúšikom, ktorí si našli cestu na štadión a postarali sa o fantastickú atmosféru.

HC Prešov Penguins – HK Dukla Michalovce 3:5 (1:3, 1:1, 1:1)

Góly: 19. Krčula (Kokavec, Prokop), 21. A. Lipovský (Prokop, Kokavec), 42. Abdul (Jokeľ, Šimčák) – 2. Drotár (Lučnikov), 4. Mesároš (Slimák, Ščurko), 12. Cútt (Baláž, Schnelly), 37. Lučnikov (Hančák, Král), 60. Lučnikov (Ščurko).

Diváci: 1460

Prešov: Švihálek (12. Gavalier) – Madový, Krčula, D. Šterbák, Valečko, Hopkovič, Novický, Martin Palko, J. Macko – M. Kokavec, Prokop, A. Lipovský – Jokeľ, Šimčák, Abdul – P. Horvath, Pulščák, Duplinský – Mikolášek, Bylina, D. Mikula.

Michalovce: A. Trenčan – Dolgoš, Hančák, Kubát, M. Šterbák, Polaček, Slimák, Ľ. Buraľ, Šangin – M. Schnelly, Cútt, M. Baláž – Lučnikov, Z. Král, Drotár – R. Kohutiar, Ščurko, Mesaroš.

Derby začalo vo výbornom tempe, Michalovce zastihli úvod stretnutia, už v 2. minúte trafil Drotár tyčku a hneď na to skóroval. V 4. minúte bolo už 2:0, keď v presilovke aj so šťastím trafil Mesároš. Naši mali niekoľko príležitostí vo svojej početnej výhode a chýbali im centimetre ku gólu. Síce sme ubránili presilovku 5 na 3, no následne sme v 12. minúte inkasoval od Cútta. Švihálka vystriedal Gavalier. O pár sekúnd trafil Král tyčku a naši boli vyvedení z tempa. Aj oni ale mali presilovku 5 na 3, nakopli sa a v presile o jedného hráča prepálil Krčula – 1:3.

Druhé dejstvo prinieslo hneď po 50 sekúndách kontaktný gól Lipovského na 2:3. Ďalej sa hral vyrovnaný hokej zo strany na stranu. V 26. minúte mal obrovskú príležitosť v oslabení Šimčák, Trenčan ale vytiahol lapačku a onedlho sa vyznamenal aj Gavalier pri šanci Drotára. Ten mal dobrú možnosť aj v 29. minúte, avšak v bránke skončil on a nie puk. Síce sme boli aktívnejší, no gólovo sa presadil len hosťujúci Lučnikov. V 39. minúte sa tešil zo zníženia Abdul, lenže rozhodca nám gól neuznal a následne ani neodpískal veľa hráčov Michaloviec na ľade.

Aj tretia tretina začala pre náš tím perfektne, o zníženie sa v 42. minúte postaral Abdul. O okamžitú odoiveď sa pokúsil Cútt. „Tučniaci“ následne tlačili súpera a Zemplínčania hrozili z brejkov, jeden z nich nebezpečne zakončoval Lučnikov. Dukla mohla odskočiť na rozdiel dvoch gólov vďaka Ščurkovi, no Gavalier nás zachránil. Vyrovnanie mal na hokejke tri minúty pred koncom riadneho hracieho času Novický. Necelé dve minút pred záverečnou sirénou sme odvolali brankára, no Dukla už len spečatila víťazstvo druhým gólom Lučnikova. 

Prehľad udalostí
 • Po
 • Ut
 • St
 • Št
 • Pi
 • So
 • Ne
 •  
 •  
 •  
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20
 • 21
 • 22
 • 23
 • 24
 • 25
 • 26
 • 27
 • 28
 • 29
 • 30
 •  
 •  
Sme pripravení bojovať!