Akreditácia je adresná a znie na meno fyzickej osoby (ďalej len „akreditovaná osoba“).

Akreditácia môže byť pridelená na celú sezónu alebo na jednotlivé podujatie. Akreditácia udelená na celú sezónu zaniká 30. apríla kalendárneho roka, akreditácia udelená pre jednotlivé podujatie zaniká po skončení dňa podujatia.

Celosezónna akreditácia sa udeľuje zástupcom celoštátnych a regionálnych printových médií, televízií a rádií. Akreditáciu je možné udeliť aj zástupcom špecializovaných internetových portálov s celoštátnou pôsobnosťou a významom, ktorých rozsah a čítanosť výraznou mierou prispievajú k propagácii klubu HC Prešov Penguins a slovenského ľadového hokeja.

Každému médiu sa udeľuje jedna akreditácia, ak nebude preukázaná opodstatnená požiadavka pre ďalšie akreditácie (ďalší redaktori, kameramani, fotografi).

HC Prešov Penguins má právo obmedziť vydanie akreditácií z kapacitných dôvodov. To platí najmä pre jednorázové akreditácie, pri ktorých sa uprednostňujú zástupcovia veľkých celoštátnych médií a členovia redakcií oficiálnych internetových stránok klubov súperov.

Akreditácie nie sú udeľované amatérskym alebo hobby redaktorom a fotografom, ani zástupcom amatérskych internetových portálov.

Klub HC Prešov Penguins udeľuje akreditáciu na základe zaslanej elektronickej žiadosti, ktorú nájdete TU. Žiadosť o udelenie jednorázovej akreditácie musí byť odoslaná najneskôr 24 hodín pred začiatkom stretnutia. Akreditácie sa nevybavujú ani neudeľujú v deň podujatia (hokejového stretnutia), teda ani pred a počas podujatia.

Akreditácia je neprenosná a jej zneužitie (poskytnutím preukazu inej osobe bez schválenia má za následok jej odobratie.

Klub si vyhradzuje právo neudeliť alebo odobrať už udelenú akreditáciu. Neudelenie akreditácie sa nezdôvodňuje. Odobratie akreditácie sa zdôvodní, ak o to dotknutá osoba písomne požiada (email: press.presovpenguins@gmail.com). Dôvodom pre odobratie akreditácie môže byť najmä porušenie povinností vyplývajúcich z udelenej akreditácie alebo nevyužívanie práv vyplývajúcich z udelenej akreditácie.